The Count Basie Story

Golden Big Band Prague přináší exkluzivně od roku 2014 autorské koncerty s názvem The Count Basie Story. V roce 2014 uplynulo 30. let od úmrtí legendárního amerického kapelníka Count Basieho, vlastním jménem Williama Jamese Basieho. Tato ikona amerického swingového světa obdržela mnoho ocenění včetně cen Grammy. Po celém světě je mnoho muzikantů, pro které byl Count Basie hudebním vzorem. Svůj orchestr řídil více jak 50 let a za tu dobu se v jeho řadách vystřídalo mnoho slavných hudebníků, například tenorsaxofonisté Lester Young či Herschel Evans, trumpetisté Thad Jones, Buck Clayton či Harry “Sweets” Edison a také trombonista Al Grey. S mikrofonem v ruce a před slavným orchestrem vynikaly hlasy pánů Jimmyho Rushinga a Joe Williamse. Count Basie svou kapelu vedl až roku 1984.

V rámci tohoto koncertního projektu si vychutnáte nejslavnější instrumentální a zpívané melodické skladby z repertoáru slavné kapely. Koncertní program svou dramaturgií zaujme zkušené jazzové fajnšmekry i nenáročné hudební posluchače.

Stylové frázování, dynamika a aranžmá tak jako za dob slavné éry muzikantské legendy nabízí Petr Sovič a jeho Golden Big Band Prague na pódiích jazzových festivalů či městských akcí.