Pocta českému swingu

Galakoncert hvězd s názvem Pocta českému swingu mapuje vývoj českého swingu od první republiky až po šedesátá léta minulého století. Premiéra se uskutečnila ku příležitosti oslav 100. výročí od založení Československé republiky a to 7. října 2018 od 19 hodin v pražském Divadle Na Vinohradech. Celý koncert podpořila Městská část Praha 2, která byla hlavním partnerem celého projektu v čele s místostarostou Janem Korseskou.

Pocta českému swingu jako jeden z mála hudebních projektů v ČR nabízí na scéně během koncertu dva velké orchestry a to Golden Big Band Prague a Orchestr Ježkovy Stopy, kteří doprovázejí celou řadu pěveckých hvězd: Petr Sovič, Eva Pilarová, Ondřej Ruml, Markéta Konvičková, Václav NOID Bárta, Dasha, Josef Zíma, Jitka Zelenková, Petr Bende, Kateřina Brožová, Antonín Gondolán, Leona Machálková, Kryštof Krhovják, Pavlína Filipovská, Daniela Písařovicová, Zuzana Vlčeková, Dáša Zázvůrková, Radka Fišarová a Sestry Ježkovy.

Hudební vzpomínky jsou v průběhu koncertu nabízeny v rámci repertoáru vystupujících umělců a také na velkoformátovém plátně v podobě dobových fotografií zapůjčeních z POP Muzea a také ze soukromé sbírky sběratele a historika p. Farníka. Adresovány jsou pak pěveckým ikonám tehdejší doby jako například Janu Werichovi, Arnoštu Kavkovi, Ince Zemánkové, Vlastě Průchové, Richardu Adamovi, Yvettě Simonové, Karlu Gottovi, Evě Pilarové, Waldemaru Matuškovi, Karlu Hálovi a dalším. Kromě interpretů se nezapomíná ani na populární muzikanty, jakými byli například pánové Jaroslav Ježek, Karel Krautgartner, Karel Vlach, Gustav Brom, Vlastimil Hála, Jiří Šlitr a další.