Festival Golden9

Od roku 2013 máme svůj vlastní mezinárodní swingový festival na pražském Proseku. Pojmenovali jsme ho Golden 9, čili Zlatá Devítka. Jen pro vysvětlení nezvyklého názvu bychom rádi popsali jeho skladbu  “Golden”, protože Golden Big Band Prague a “9”, protože se festival koná na území Prahy 9, která každoročně podporuje festival finanční dotací a záštitu  projektu uděluje starosta MČ Praha 9- pan Ing. Jan Jarolím.

“Od dětství jsem se zaujetím sledoval záběry z jazzových open-air festivalů po celém světě- z Central parku v New Yorku, z centra Vídně či třeba ze São Paula v Brazílii. Od dětství žiji na Praze 9, kde máme po rekonstrukci nádherné prostředí parku Přátelství a mě napadlo spojit vlastní open- air festival, Golden Big Band Prague a také prostředí tohoto parku. To se nám povedlo a nyní se již může psát dlouholetá tradice tohoto festivalu”, řekl o festivalu jeho tvůrce zpívající kapelník Petr Sovič.

Za uplynulé čtyři roky se na pódiu vystřídalo mnoho umělců z domácí scény jako například zpěvačka Jana Koubková, zpěvačka Eva Pilarová, zpěvák Jan Smigmator, zpěvák Tomáš Savka či zahraniční hosté velšský saxofonista Osian Roberts, americký zpěvák Lee Andrew Davidson nebo také Chuck Wansley. Domácí jazzové prostředí zde nalezli jak velké tak malé jazzové projekty a každoročně si cestu do areálu festivalu nachází další a další fanoušci jazzu. Krásné prostředí Parku Přátelství dodává festivalu osobitou formu.

Letošní ročník proběhne 9. září 2017 od 14 hodin a program festivalu uveřejníme začátkem července.