2018

Po skončení plesové sezóny vydáváme v dubnu CD zpěvačky Ilony Csákové, na kterém se dramaturgicky podílel významnou měrou kapelník Petr Sovič

2017

Plesová sezóna byla hodně náročná a opět jsme se pohybovali na TOP akcích doma i na Slovensku. V dubnu jsme byli součástí nezapomenutelného koncertu Karel Štědrý 80, v rámci kterého jsme doprovodili jeho gratulanty a to Karla Gotta, Evu Pilarovou, Moniku Absolonovou, Josefa Zímu, Jitku Zelenkovou, Yvettu Simonovou, Milana Pitkina, Honzu Rosáka a mezi gratulanty se směsí československých písní zařadili také náš kapelník Petr Sovič a Zuzana Vlčeková. Léto patřilo letním koncertům a na podzim orchestr slavil 30. narozeniny kapelníka Petra Soviče. Bohužel na podzim došlo také k poslednímu rozloučení s Karlem Štědrým.

2016
V období zimních měsíců jsme opět doprovázeli celou řadu plesů v ČR i v zahraničí na Slovensku a v Polsku. Jarní měsíce jsme zaplnili přípravou na natáčení prvního big bandového CD zpěvačky Ilony Csákové, které jsme natáčeli v SONO Studiu v měsíci červnu. V Červenci jsme natáčeli první desku našeho kapelníka Petra Soviče. V létě jsme se zúčastnili jazzových festivalů v Kladně a v České Lípě, kde jsme doprovázeli zpěvačku Evu Pilarovou. Září patřilo již tradičně našemu swingovému festivalu a pak jsme se začali připravovat na velký koncert Zlatá léta šedesátá v pražském Divadle ABC, kde jsme po boku hvězd československého nebe oslavili 5. let orchestru. Součástí byl také křest našeho prvního singlu s názvem Gramofon. V prosinci jsme doprovázeli s rozšířenou smyčcovou sekcí a také sbory velký koncert zpěváka Daniela Hůlky, který slavil 20. let na hudební scéně a stálo to za to.

2015
V roce 2015 se nám vydařila celá plesová sezóna a zahráli jsme si na velkých akcích po celé České republice i v zahraničí. Rok 2015 se nesl ve znamení spolupráce s předními českými sólisty. Na jaře jsme absolvovali několik koncertů se zpěváky Karlem Štědrým a Pavlínou Filipovskou a také začala naše spolupráce se zpěvačkou Evou Pilarovou. Tu jsme doprovodili na jazzových festivalech a také na dvou velkých koncertech v Brně a Praze, které mapovaly její úspěšnou 55. letou pěveckou kariéru. Po jejím boku s námi vystoupili také zpěvák Vojta Dyk, Matěj Ruppert či kapela Wohnout. Před Vánoci jsme také doprovodili Vánoční koncert zpěvačky Ilony Csákové, se kterou jsme rovněž začali spolupracovat v hojnější míře. Dále jsme spolupracovali také na velkém Vánočním koncertě zpěvačky Evy Pilarové v Poděbradech. Pokud bychom měli klasifikovat rok 2015, tak to byl další úspěšný rok Golden Big Bandu Prague.

2014
Největší novinkou v kalendářním roce 2014 bylo uvedení koncertního programu zaměřeného na hudební tvorbu slavného amerického kapelníka a pianisty Count Basieho s názvem Count Basie Story. Rok začal úspěšnou plesovou sezónou a koncerty, během nichž se orchestr vydal také na moravské turné, kde se mu dostalo milého přijetí posluchačů, i když počasí zájezdu nepřálo. Po celou letní koncertní sezónu také koncertoval společně s Pavlínou Filipovskou a Karlem Štědrým v pořadu Chtěl bych mít kapelu aneb zlaté písně z let šedesátých. V září orchestr uspořádal další ročník festivalu Golden9 – Zlatá Devítka a v neposlední řadě po celý podzim koncertoval po naší republice. Rok zakončil již tradičně charitativním koncertem pro Nadační fond Podepsáno srdcem z překrásného prostředí Vinohradského divadla v přímém přenosu TV Noe a také ČRo 2. Týden před tímto natáčením orchestr také zasáhla smutná zpráva, neboť zemřel spoluzakladatel orchestru, trombonista Oldřich Průša, čest jeho památce.

2013
Rok 2013 přinesl Golden Big Bandu Prague další milé posluchače a milovníky swingové muziky a také větší zájem ze strany pořadatelů kulturních akcí. Orchestr působil v prvním čtvrtletí v rámci plesové sezóny po celé České republice. Za zmínku stojí dva největší plesy, kterých se orchestr zúčastnil v roce 2013. Tím prvním byl ples ČSOB ve Smetanově síni Obecního domu v Praze a také nejvýznamnější severočeský ples Patriotů. V červnu orchestr začal koncertovat s novým hudebním programem Karel Hála – král českého swingu o životě a písních Karla Hály. Orchestr také začal pořádat vlastní jazzový festival Golden9 – Zlatá Devítka na území Prahy 9. V říjnu orchestr připravil ke slavnostnímu znovuotevření kulturního domu v Říčanech u Prahy program o legendě českého swingu, panu Karlu Hálovi, s názvem Karel Hála – král českého swingu. Ve vyprodaném kulturním domě v Říčanech u Prahy se posluchači setkali s hosty programu – zpěvákem Tomášem Savkou a legendami Karlem Štědrým, Pavlínou Filipovskou, Yvettou Simonovou, Karlem Vágnerem a také s manželkou Karla Hály paní Irenou Hálovou. Závěr roku patřil již tradičně Golden Big Bandu Prague na vlnách Českého rozhlasu v přímém přenosu charitativního swingového koncertu pro Nadační fond Podepsáno srdcem z Vinohradského divadla. S orchestrem si zazpívali například Martin Chodúr, Peter Lipa, Leona Machálková, Dagmar Zázvůrková, Dagmar Pecková a další.

2012
Druhá sezóna Golden Big Bandu byla ještě úspěšnější než ta první, neboť počet koncertů se více jak zdvojnásobil, a i v tomto roce přišly další úspěchy, které motivovaly orchestr k další koncepční práci. Orchestr byl osloven legendární pražskou Lucernou a začala spolupráce v rámci plesů v průběhu celé plesové sezóny. Na jaře roku 2012 Golden Big Band Prague otevřel swingovou tančírnu Swing-It pro milovníky swingové hudby a koncertoval v rámci série koncertů s legendou slovenského jazzu panem Peterem Lipou. Hlavní koncert se konal v rámci jazzového festivalu v Černošicích u Prahy, kde celý koncert orchestru a této legendy vysílal Český rozhlas. V září zahájil orchestr 34. ročník Mezinárodního jazzového festivalu v Praze za doprovodu zpěváků Tomáše Savky a Jana Smigmatora. V prosinci se pak orchestr zúčastnil charitativního swingového koncertu pro Nadační fond Podepsáno srdcem v přímém přenosu Českého rozhlasu. Během něj se posluchačům za doprovodu orchestru představili například Tomáš Savka, Jan Smigmator, Pavlína Senič, Jana Yngland, Jitka Zelenková, Peter Lipa a další hosté programu.

2011
Historie Golden Big Bandu Prague se začala psát na jaře roku 2011, kdy orchestr uskutečnil své památné první vystoupení, a to v kulturním domě Lovoš v Lovosicích. Právě tam v rámci pravidelných jazzových pořadů zazněly první tóny orchestru, který založil zpěvák a hudebník Petr Sovič, jehož myšlenku o vlastním big bandu podpořil v jejím zrodu trombonista Oldřich Průša. První sezóna orchestru byla nad očekávání úspěšná. Orchestr odehrál více jak 25 vystoupení a získal také své první ostruhy v rozhlasové a televizní branži. V legendárním Studiu A v pražském Karlíně vystoupil v rámci pořadu Big Bandu ČRo pod vedením Václava Kozla a pro Českou televizi natočil přímý přenos koncertu Viva Frank Sinatra, v rámci kterého doprovodil přední české a zahraniční sólisty /L. Machálková, M. Absolonová, O. Ruml, J. Zelenková, P. Lipa a další/. V tomto roce také Golden Big Band Prague zahajoval 33. ročník Mezinárodního jazzového festivalu v Praze.