Městské slavnosti

Originální pojetí koncertů Golden Big Bandu Prague přitahuje pozornost posluchačů a pořadatelů z celé republiky již několik let.  V současnosti orchestr jako jediný v České republice nabízí velkolepou československou swingovou show, během které se na pódiích českých měst, obcí nebo na festivalech objevují moderně pojaté hity z historie domácí populární hudby. Typickým znakem koncertů je jejich originalita.

Československý program plný legendárních melodií, temperamentního swingového rytmu, humoru a nadšení docení nejen posluchači, ale také pořadatelé kulturních akcí. Big Band je v dnešní době již sváteční hudební těleso, jehož interpretační dovednosti a schopnosti neznají hranic.

“Všechno je k ničemu, pokud to děláte bez citu”- tímto mottem se řídíme při veškeré naší umělecké tvorbě

Koncertujeme v klasickém big bandovém sestavě, kterou tvoří 4 trubky, 4 trombony, 5 saxofonů, kontrabas, kytara, piano a bicí nástroje. Součástí koncertní sestavy více jak 20 profesionálních hudebníků jsou také vlastní sólisté a vokalistky. Jako jediný orchestr v České republice sledujeme moderní trendy na současné světové hudební scéně a moderní hity autorsky upravujeme do vlastních nejen swingových aranžmá. V rámci koncertní části každé sezóny připravujeme kromě již osvědčených koncertních programů také koncerty dle individuálních potřeb pořadatelů na míru každé akci.

Golden Big Band Prague:

  • podílíme se na mnoha zajímavých kulturních akcích měst, městysů a obcí
  • účinkujeme na prestižních festivalech, v kulturních zařízeních i pod širým nebem
  • obohacujeme nápaditým kulturním programem jarní a letní kulturní nabídku po celé zemi
  • oslovujeme posluchače všech generací prověřeným repertoárem
  • podporujeme a účastníme se vybraných benefičních projektů