13 říjen 2019

Galakoncert hvězd s názvem Časy se mění (1968-1989)

• Vinohradské Divadlo v Praze - 19:00

Galakoncert hvězd s názvem Časy se mění (1968-1989) plynule navazuje na koncertní program Pocta českému swingu z roku 2018. Výběr té nejlepší domácí taneční a populární hudby od roku 1968 do roku 1989 nabídne Petr Sovič a jeho Golden Big Band Prague po boku hvězd české populární hudby dne 13. října 2019 od 19 hodin v prostorách Divadla Na Vinohradech.

Za doprovodu orchestru se na pódiu představí letošní jubilantky Eva PilarováNaďou Urbánkovou či populární jazzová zpěvačka Jana Koubková. Diváci se dále mohou těšit na Petru Černockou, Martina Chodúra, Jitku Zelenkovou, Václava NOIDA Bártu, Markétu Konvičkovou, Adama Mišíka, Terezu Maškovou, Janka Ledeckého, Zuzanu Vlčekovou, Jaroslava Hutku či Prime Time Voice. 

Listopadem 1989 vyvrcholilo dlouholeté úsilí aktivních disidentů, mnohdy obyvatel Prahy 2, které vedlo k definitivnímu probuzení občanské společnosti, pádu komunistické totality a ke svobodě občanské i umělecké. Během  dvouhodinového koncertu zazní nejznámější melodie z období let 1968 – 1989. (Variace na renesanční téma, Časy se mění, Štěstí je krásná věc, Píseň o mé zemi, Náměšť, Já půjdu tam a ty tam, Závidím, Modlitba pro Martu atd.).

Slavnostní večer moderují Daniela PísařovicováPetrem Sovičem. Součástí koncertu bude také velkoplošná projekce dobových fotografií.

Mediálním partnerem koncertu je Signál Rádio. Vstupenky na koncert „Časy se mění“ budou v prodeji od pondělí 26. srpna v pokladně Divadla na Vinohradech i online, a to v cenách již od dvou set korun.