21 září 2017

Náš kapelník slaví velkolepým listopadovým koncertem své 30. narozeniny

Nejmladší zpívající kapelník v České republice slaví 30 narozeniny a s ním jeho Golden Big Band Prague a hosté.

30 hitů – 30 gratulací – 30 fotografií z archivu – 30 dárků pro vylosované diváky

Nejmladší zpívající big bandový kapelník v České republice Petr Sovič slaví své 30. narozeniny. Narozeninový koncert se koná v Divadle u Hasičů 10. listopadu 2017 od 19 hodin a koncertem provází moderátor a zpěvákův přítel Petr Salava.

Zpěvák a moderátor Petr Sovič se na české hudební scéně poprvé objevil roku 2011 díky orchestru Golden Big Band Prague, kterému vdechl život. V předchozích letech vystupoval s amatérskými kapelami a snil o vlastním orchestru, před který by se jednou jako kapelník postavil po vzoru Gustava Broma či Karla Vlacha. V mládí hrál na trubku a bicí různé hudební žánry, ale jako zpěvák se našel ve swingové muzice, která se stala jeho životní vášní. Jeho prvním angažmá byl orchestr Václava Zelinky, který vedl jeho přítel trombonista Oldřich Průša.

Svou inspiraci hledal Petr Sovič u špičkových swingových zpěváků v zahraničí jako například u Mel Torma, Bobbyho Darina, Franka Sinatry či Sammy Daviese Jr. Z domácích zpěváků to byl především Karel Hála, Rudolf Cortéz, Milan Chladil, Waldemar Matuška či Karel Gott. Zpěvákova hudební tvorba je zaměřena na české nejen swingové melodie za doprovodu velkého orchestru. Tento „retro prvek“ je obalen do moderního obalu a díky tomu si posluchači kromě samotného hlasu zpěváka vychutnají hity v moderním aranžmá za zvuku živě hrajícího Golden Big Bandu Prague.

V roce 2016 zpěvačka Eva Pilarová pokřtila Petru Sovičovi jeho první singl s názvem Gramofon, který pro zpěváka napsala songwriterka a zpěvačka Patricie, která mimo jiné spolupracuje například s Ewou Farnou. Tato melodie slaví v současnosti úspěchy v hitparádě ČRo Dvojka s názvem Česká dvanáctka, kde okupuje čelní příčky. Z posledních větších zpěvákových projektů lze vyzdvihnout například projekt Zlatá léta šedesátá, který nadchl diváky v pražském divadle ABC v minulém roce.

Během listopadového narozeninového koncertu zazní jak písně převzaté, tak písně autorské a celkem se posluchači mohou těšit na 30. hitů. Za svou dosavadní kariéru si zpěvák Petr Sovič zazpíval po boku hvězd československé populární hudby a některé z nich se objeví také v roli hostů na tomto jedinečném narozeninovém koncertě. Mezi hlavními hosty budou Eva Pilarová, Ilona Csáková, Daniel Hůlka, Jitka Zelenková, Jan Smigmator, Zuzana Vlčeková, Dáša Zázvůrková, Patricie a Adriana Bajtková. Celkem zpěvákovi pogratuluje během koncertu 30 gratulantů.

Přijďte si i Vy vychutnat jedinečný večer českých melodií v osobitém podání mladého zpěváka Petra Soviče a jeho jedinečného Golden Big Bandu Prague.