Koncerty

Originální pojetí našich koncertů přitahuje pozornost posluchačů a pořadatelů z celé republiky již několik let.  Swingové koncerty na kulturních akcích měst a obcí nebo na festivalech jsou zaměřeny na významné osobnosti historie jazzové či swingové hudby, a především pak na jejich uměleckou tvorbu. Snažíme se o to, aby typickým poznávacím znakem pro naše koncerty byla jejich originalita.

Právě na tu je kladen největší důraz, neboť vhodně sestavený koncertní program plný legendárních melodií, temperamentního swingového rytmu, humoru a nadšení docení nejen posluchači, ale také pořadatelé kulturních akcí. Big Band je v dnešní době již sváteční hudební těleso, jehož interpretační dovednosti a schopnosti neznají hranic.

„Všechno je k ničemu, pokud to děláte bez citu“- tímto mottem se řídíme při veškeré naší umělecké tvorbě

Koncertujeme v klasickém big bandovém sestavě, kterou tvoří 4 trubky, 4 trombony, 5 saxofonů, kontrabas, kytara, piano a bicí nástroje. Součástí koncertní sestavy více jak 20 profesionálních hudebníků jsou také vlastní sólisté a vokalistky. Jako jediný orchestr v České republice sledujeme moderní trendy na současné světové hudební scéně a moderní hity autorsky upravujeme do vlastních nejen swingových aranžmá. V rámci koncertní části každé sezóny připravujeme kromě již osvědčených koncertních programů také koncerty dle individuálních potřeb pořadatelů na míru každé akci.

Golden Big Band Prague:

  • podílíme se na mnoha zajímavých kulturních akcích měst, městysů a obcí
  • účinkujeme na prestižních festivalech, v kulturních zařízeních i pod širým nebem
  • obohacujeme nápaditým kulturním programem jarní a letní kulturní nabídku po celé zemi
  • oslovujeme posluchače všech generací prověřeným repertoárem
  • podporujeme a účastníme se vybraných benefičních projektů